המדריך לרכישת כספת – תפקידה של הכספת הביתית

תפקידה של הכספת הביתית

למעשה מאז ומעולם אנשים רצו להגן על רכושם ועל נכסיהם מפני גנבה או פריצה.

במהלך השנים החלה התפתחות עצומה ומרשימה בכל תחום הכספות על מנת להיענות על צורך זה.

בעבר הרחוק, לאנשים היה מעט מאוד רכוש או פריטים שהם רצו להגן עליהם.

כיום, כמעט לכל אדם פרטי, משרד, עסק, חנות, מפעל וכדומה – יש צורך בהגנה על רכוש מסוים או ציוד כלשהו.

בין אם מדובר בכסף מזומן / בתכשיטים / פרטי אומנות הנשמרים בכספת ביתית, או בכספת של חנות (עסק), או אם המדובר בשמירה ואחסנה של ניירת עסקית סודית וחשובה או כל מסמך יקר ערך, או אם המדובר בשמירה ואחסנה של מדיה מגנטית ועוד – אנחנו זקוקים לכספת אמינה, בעלת תקן, בעלת פרמטרים הנחוצים לאותו תוכן שנמצא בכספת.

כך יוצא, שישנו מגוון עצום של כספות, שונות בגודלן, בעיצוב, בנעילה, במשקל, בנפח ועוד פרמטרים שונים רבים.

כיום, על מנת לבטח את הנחוץ לך, יש צורך באישור של חברת הביטוח לגבי הכספת בה אתה משתמש. גם אם מדובר בכספת ביתית או לעסק. חברות הביטוח הן אלה הקובעות את רמת המיגון הנדרשת לפי התוכן שנמצא בכספת. כמו כן, חברת הביטוח יכולה לקבוע את סוג הנעילה של הכספת, מיקומה וקיבועה, עובי הדפנות של הכספת, התקנים שלה, משקלה וכו’.

כספת איכותית בבית – נקודות שכדאי לבדוק בעת הרכישה

תפקידה של כספת בבית היא לשמור על חפצי ערך, תכשיטים, כסף מסמכים יקרי ערך וכד’.

בעת רכישת כספת מומלץ לבצע בדיקה האם היא נושאת תו תקן בינלאומי, והאם היא מצוידת באישורים מהמשטרה, ממשרד הביטחון ומחברת הביטוח.

כספת איכותית, ברמה גבוהה – תשמור על הרכוש שנמצא בה, מפני פריצה, הצפה או שריפה. לכל כספת יש מפרט המיועד ליידע אתכם מה עובי הדפנות ולמשך כמה זמן סביר שלא ייגרם נזק בעת הצפה או שרפה באזור הכספת.

עובי הדפנות של כספת יכול לנוע בין 5 מ”מ מינימום ככספת שמגינה למשך זמן מסוים (לפי הצהרת היצרן) על ניירת לבין 50 מ”מ מינימום לכספת שמגינה למשך זמן ארוך יותר על מדיה מגנטית וכד’.

ישנה חשיבות רבה לרכוש כספת מחברות בעלות מוניטין וניסיון ולדרוש אחריות על המוצר בהתאם.

חשוב לבדוק מול החברה האם צוות ההתקנה אמין ומיומן להתקנות הכספות בדרך מקצועית, בטוחה ואמינה (במיוחד אם ההתקנה מחייבת קיבוע או שימוש בציוד מיוחד כגון מנוף).

צוות פול סנטר מאחל לכם קנייה בטוחה ומוצלחת.

המרכז למכונות ספירה, כספות ומשקלים הינה חברה הפועלת בתחום 15 שנים, במהלכן צברה ניסיון ומוניטין רב וביססה את עצמה כחברה המובילה בישראל ביבוא ושיווק, לעסקים, משרדים ולפרטיים.

המרכז מכיל צוות מקצועי, שמטרתו להתאים בין צרכי הלקוח לבין מגוון המוצרים הקיימים אצלנו.
מעבר לכך, קיים צוות מעבדה מקצועי שאמון על אספקת מוצרים תקינים ואיכותיים וכמובן תיקון מהיר במסגרת אחריות על המוצרים.

מאמרים נוספים

מכונה לספירת מטבעות

מחפשים מכונה לספירת מטבעות לעסק שלכם? הגעתם בדיוק למקום הנכון! מכונה לספירה של מטבעות כסף היא אחת המכונות השימושיות ביותר לבתי עסק וניתן לראות אותה

קרא עוד »

מכונה לספירת שטרות

זקוקים למכונה מקצועית לספירת כספים? כדאי שתכירו את המכונה המתקדמת ביותר! השימוש במכונה לספירת שטרות הפך לחובה כיום בכל בית עסק המקבל כספים במזומן. למרות

קרא עוד »

מכונה לספירת כסף

איך לשפר את ספירת הכסף של העובדים שלכם בקופה? בעלי עסקים המקבלים כספים במזומן, נדרשים לבצע ספירה יום יומית של כספים. ב-3 עשורים האחרונים רוב

קרא עוד »

מכונות לספירת שטרות

מחפשים מכונה מקצועית לספירה של שטרות? אתם בדיוק במקום הנכון! מכונות לספירת שטרות הן כלי יעיל ומוכח לספירה מדוייקת של כספים ולזיהוי שטרות מזוייפים הנכנסים

קרא עוד »

רוצים עזרה מהמומחים שלנו?

מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם